Doekle Terpstra met een riksja naar de Carrièrebeurs

21 MRT 2024 10:36 | Techniek Nederland

Techniek Nederland is klaar voor De Nationale Carrièrebeurs 2024 in Amsterdam RAI. Met een ‘Riksja Ride’ gaf voorzitter Doekle Terpstra het startschot: de branchevereniging pendelt beursbezoekers vrijdag 22 maart aanstaande met riksja’s van NS-(metro)station Amsterdam RAI naar de Carrièrebeurs. En zorgt met digitale schermen in de metrostations en posters en stickers rondom de RAI voor extra zichtbaarheid.

Terpstra en Techniek Nederland vestigen de aandacht hiermee op de vele prachtige banen en carrièrekansen in de installatietechniek. ‘Onze sector is cruciaal voor de toekomst van Nederland, voor woningbouw en energietransitie. Daar is veel werk in, op allerlei functie- en opleidingsniveaus, voor tienduizenden mensen. We zoeken vooral slimme aanpakkers: mensen die graag met hun hoofd én hun handen werken en die graag iets nuttigers doen dan een bullshit job.’

Werkgarantie

‘Mede door de grote tekorten kun je in de techniek goed verdienen en uitstekend carrière maken’, weet Terpstra. ‘En door de grote maatschappelijke uitdagingen van bijvoorbeeld energietransitie, woningbouw en verduurzaming is er de komende decennia véél talent nodig. Je hebt als het ware een werkgarantie voor het leven. Dat moet iedereen in Nederland weten – te beginnen bij bezoekers van de Carrièrebeurs!’

‘Je kunt zoveel meer in de techniek’

De actie van techniek Nederland rond de Carrièrebeurs is onderdeel van een grote arbeidsmarktcampagne van de brancheorganisatie die afgelopen najaar is gestart, onder de titel ‘Je kunt zoveel meer in de techniek’. Op de gelijknamige website jekuntzoveelmeerindetechniek.nl hebben sinds afgelopen najaar al tienduizenden sitebezoekers kennis gemaakt met de verschillende soorten jobs in de installatiesector en deden inmiddels meer dan 14.000 mensen de online test om te checken of een baan in de techniek bij ze past.

Werkgeluk

Terpstra is blij met de positieve aandacht. ‘Samen met onze leden  werken we hard om meer aandacht te krijgen voor mooie carrièrekansen in de techniek. We benadrukken het belang van ons werk voor de samenleving en laten zien dat je daar meer voldoening uit haalt dan uit andere banen. Wist je bijvoorbeeld dat mensen die in de techniek werken bovengemiddeld gelukkig zijn met hun baan en dat ze die een rapportcijfer 8,1 geven, en dat vrouwen die in de techniek werken hun werk zelfs gemiddeld waarderen met een 8,3!?’

Voordelen en kansen

‘Het is belangrijk dat iedereen die nadenkt over een studie, een carrière of een overstap óók serieus kijkt naar de voordelen en kansen van werken in de techniek. Zoals het hoge werkgeluk, de soepele instroom, de uitgebreide scholingsmogelijkheden en de ruimte om door te groeien. Ik hoop dat we met deze inhaakactie veel jobzoekers aan het denken zetten. Dan weet ik zeker dat veel mensen ontdekken: Ook ik kan zoveel méér bereiken met een carrière in de techniek!’

Techniek Nederland is de ondernemersvereniging van de sector techniek en vertegenwoordigt ruim 30.000 bedrijven en zelfstandigen in de installatiebranche met een totaalomzet van 26 miljard euro per jaar. De technische detailhandel bedstaat uit 15.000 winkels die een jaaromzet realiseren van 10 miljard euro per jaar. Daarmee is de sector een economische en sociale factor van betekenis. Onze leden ontwerpen, leveren, installeren en onderhouden slimme techniek binnen woningbouw, utiliteitsbouw, industrie en infrastructuur. Van zonnepaneel, warmtepomp, badkamers en smart homes, tot snelle en veilige dataverbindingen, innovatieve verkeersoplossingen, complete technische installaties, steeds slimmere productielijnen en flexibele gebouwen. Meer dan welke sector ook maken we technische ontwikkelingen praktisch toepasbaar en daarmee maatschappelijk relevant.

Meer binnen de rubriek Economie en geld